مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2771186505758990615

جولی در نقش «کاترین کبیر»

آنجلینا جولی که همیشه از علاقه‌اش برای بازی در فیلم‌های تاریخی صحبت می‌کند، در یک درام تاریخی تازه در نقش کاترین کبیر ظاهر می‌شود. این فیلم با نام موقت «کاترین» جلوی دوربین می‌رود و قرار است کلید فیلمبرداری‌اش، اواخر فصل تابستان سال جاری میلادی زده شود. فیلمنامه اقتباسی این درام پرتنش دوره‌ای تاریخی، براساس داستان نوول سایمن سباگ مونته فیور به نام «کاترین کبیر و پوتمکین: ماجرای عاشقانه سلطنتی» نوشته می‌شود. همان طور که از نام نوول پیداست، داستان آن حال و هوایی عاشقانه دارد و البته پوتمکین داستان، شاعر کبیر روسیه نیست! داستان نوول درباره دوستی و عشق کاترین کبیر حاکم بلامنازع روسیه، با شاهزاده گیورگی پوتمکین است.

گیورگی پوتمکین یکی از افسران و فرماندهان نظامی بود که به کاترین کبیر کمک کرد در جنگ با اوکراین و کریمه پیروز شود. در جریان عملیات نظامی، او دلباخته کاترین شد و این در حالی بود که اطرافیان ملکه، او را از دوستی با پوتمکین برحذر می‌داشتند. جولی برای نزدیک‌تر شدن به نقش خود، این روزها مشغول مطالعه کتاب‌هایی درباره تاریخ روسیه کبیر و ملکه بی‌رحم آن است. با این حال، او کاراکتر کاترین را یک شخصیت منفی نمی‌داند و قصد ندارد جلوی دوربین، چهره‌ای بد طینت از او ارائه دهد. این در حالی است که جولی دو سال قبل در «مالیفیشنت»، نقش یک ملکه بیرحم و انتقام‌جو را بازی کرد. کمپانی والت دیزنی قصد تولید قسمت دوم این فیلم را نیز دارد.

تهیه‌کنندگان کاترین در کمپانی برادران وارنر، به دنبال کارگردانی مناسب برای آن هستند. از آنجا که جولی، سابقه کارگردانی فیلم را نیز دارد، بعید نیست خود او یکی از گزینه‌های اصلی کارگردانی شود. برای تولید فیلم هزینه‌ای صد میلیون دلاری در نظر گرفته شده و صحنه‌های آن در لوکیشن‌های کشور اوکراین فیلمبرداری خواهد شد. رسانه‌های گروهی خبر از تشدید فعالیت‌های هنری جولی پس از جدایی از براد پیت می‌دهند. به نوشته رسانه‌ها، او قرار است طی ماه‌های آینده به صورت پی در پی در حداقل سه فیلم سینمایی بازی کند.