مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2771153388960325116
اونتانن گای از موفقیت‌های دونده ایرانی در پاریس می‌گوید؛

تفتیان به زیر 10 ثانیه می‌رسد

مربی فرانسوی حسن تفتیان دونده دوهای سرعت ایران می‌گوید: با توجه به شرایطی که این دونده دارد او می‌تواند به نتیجه خوبی برسد و المپیک توکیو المپیک تفتیان است.

در حال حاضر تمرینات تفتیان با اونتانن گای در پاریس برگزار می‌شود. این مربی فرانسوی به ایسنا گفت: تمرینات خیلی خوبی برگزار کردیم و از عملکرد او راضی هستم. خوشحالم که هرچه می‌گویم حسن زود یاد می‌گیرد. او ورزشکار حرفه‌ای است و آن چه که باید را رعایت می‌کند. این مربی فرانسوی درباره شناختش از تفتیان گفت: نخستین بار ما یکدیگر را در پیست گرم المپیک دیدیم. جالب بود ایران که دوومیدانی قدرتمندی ندارد یک دونده 100 متر به نیمه‌نهایی المپیک داده بود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا حسن تفتیان می‌تواند 100 متر را زیر 10 ثانیه بدود، گفت: مطمئنم او می‌تواند 100 متر را زیر 10 ثانیه بدود. امیدوارم او زودتر به رکورد مورد نظر برسد و البته باید پله پله پیش برویم. اول او باید رکورد 10 ثانیه را بزند و بعد به کمتر از آن برسد.

حسن تفتیان در پاریس روی حجم تمرین، افزایش قدرت، افزایش وزنه و تکنیک کار می‌کند. با شروع مسابقات از اوایل اردیبهشت او به اتفاق مربی فرانسوی‌اش روی دوهای سرعتی و رکورد هم تمرین خواهد کرد تا برای قهرمانی آسیا و جهان آماده شود.