مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2767344567340689081

پاساژ گردی در نوروز

واقعیت این است که در نوروز، سفر باید و در سفرخرید بسیار باید! بخصوص برای بانوان گرامی سفرنوروزی بدون پاساژگردی و خرید، خریدی هر چند کوچک، معنی چندانی ندارد! لذا ما در چمدان شماره آخر نوروزی، فکری برای این موضوع کرده‌ایم.

یعنی تا آنجا که فضای این صفحه اجازه داده تلاش کرده‌ایم مراکز خرید و پاساژهای مهم برخی شهر‌های پرمسافر کشور مانند مشهد، اصفهان، رشت، شیراز، کیش و قشم را خدمتتان معرفی کنیم. با این توضیح که آقایان می‌دانند و هزینه خرید از این پاساژها!

مشهد

مشهد مقدس در نقاط مختلف بازارهای جذابی برای خرید دارد. به جز بازاررضا که در کنار حرم مطهر امام هشتم(ع) واقع و معرف همه است، مراکز خرید بزرگ دیگری هم وجود دارند. مجتمع پوروما در میدان جانباز، الماس شرق واقع در بلوار خیام شمالی میدان بهارستان، بازاربزرگ واقع در چهارراه خسروی، خیابان جنت در کنار باغ ملی مشهد و مجتمع زیست خاور در فلکه تقی‌آباد، برخی از این مراکز هستند. به علاوه در خیابان احمدآباد و بلوار سجاد هم می‌توانید پاساژهای متعددی را بیابید. در کنار این، در مسیر مشهد به طرقبه و مشهد به شاندیز نیز بازارهای متعدد و بزرگی ایجاد شده‌اند.

اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان که معرف حضورتان هست و حتما علاوه بر درشکه‌سواری، از مغازه‌های صنایع دستی آن بازدید کرده‌اید. اما مراکز خرید مدرن دیگری هم ایجاد شده‌اند. سیتی‌سنتر اصفهان در اتوبان شهید دستجردی، مجتمع پارک در خیابان چهارباغ بالا، مرکز خرید جلفا در خیابان خاقانی، بازار سپاهان روبه‌روی سی‌وسه پل و ارگ عظیم جهان‌نما در میدان امام حسین(ع) ازجمله پیشنهادات قابل توجه در این خصوص هستند.

کیش

دوستی، حرف جالبی درباره جزیره زیبای کیش می‌زد و می‌گفت این جزیره اول پاساژ بوده و بعد جزیره شده است! چندان هم بیراه نمی‌گوید چراکه در همه جای این جزیره بازارهای لوکس و متعدد وجود دارند که خودشان را برای مسافران نوروزی والبته جیب وکارت‌بانکی آقایان آماده کرده‌اند! علاوه بر پاساژ معروف پردیس یک و دو، بازار زیتون، مریم، عرب‌ها، کیش سنتر، پانیذ، خلیج‌فارس، ونوس و مروارید در زمره پیشنهادات قرار دارند. علاوه بر اینها بازار دیپلمات، سارینا ،دامون و هایپرمارکت کیش نیز قابل توصیه شدن هستند.

رشت

اگر گذرتان به رشت افتاد و قصد خرید یا قدم زدن در میان فروشگاه‌های جذاب را داشتید، حتما سراغ خیابان گلسار را بگیرید. در دو سوی این خیابان نسبتا طولانی چند پاساژ به همراه مغازه‌های متعدد وجود دارند که میعادگاه خریدکنندگان است! به‌علاوه میدان ساعت یا میدان شهرداری رشت با آن ساختمان سفید و زیبا و شاداب نیز مغازه‌های متعددی را در خود جای داده است. پاساژگهر در میدان دیلمان، پاساژ بزرگمهر در خیابان طالقانی و مرکز خرید اسکار در بلوار انصاری از دیگر پیشنهادات هستند. در اینجا بد نیست به مسافران نوروزی رشت پیشنهاد کنیم حالا که تا رشت آمده‌اند، مسافت حدودا یک‌ساعته را به سمت انزلی طی کرده و به منطقه آزاد انزلی بروند. درآن منطقه که ورودی‌اش قبل از دروازه اصلی شهر انزلی است، چند مجتمع تجاری بزرگ در کنار یکدیگر قرار دارد که علاوه بر تنوع، قیمت اجناسش بخاطر منطقه آزاد بودن، پایین‌تر است و لذا مقصد جذابی برای پاساژگردان محسوب می‌شود!

شیراز

پس از زیارت مزار شاه‌چراغ و سعدی وحافظ و باغ ارم و ... اگر هوس پاساژگردی در شیراز به سرتان زد، مجتمع خلیج‌فارس در مجتمع خلیج‌فارس در مقابل شهرک گلستان، مجتمع تجاری سلطانیه واقع در میدان مطهری، مجتمع تجاری - تفریحی ستاره فارس و مجتمع حافظ و سعدی در خیابان عفیف‌آباد، مجتمع تجاری تفریحی پارس و الماس و دناسا در چهارراه ملاصدرا پیشنهادات بدی نیست. مجتمع تجاری ایران‌زمین در چهارراه پارامونت، مرکز خرید الهیه واقع در بلوار مطهری جنوبی، قبل از تقاطع یادگار امام و مرکز خرید شیراز در خیابان قصردشت، سه راه برق دیگر پیشنهادات ما به پاساژگردهای شیرازرو است.

قشم

درجزیره زیبای قشم نیز تا دلتان بخواهد پاساژ هست؛ البته شمار این پاساژها در مقایسه با جزیره کیش کمتر است اما در مقابل، قیمت‌ها در قشم مناسب‌تر است. بازار ستاره، خلیج‌فارس، بازار بزرگ فردوسی، پردیس، مرجان، نخل زرین، سیمرغ و راه ابریشم از جمله بازارهای مناسب قشم برای پاساژگردی وخرید است.

کرمان

بازار بزرگ ستاره کرمان درخیابان فتحعلی‌شاه، بازار اختیاری، مرکز خرید فایتون در خیابان شهید صدوقی، پاساژ اطلس در چهارراه ولیعصر، مجتمع تجاری شفا در خیابان شفا و پاساژ آزادی واقع در میدان آزادی کرمان را به مسافران نوروزی کرمان ‌رو پیشنهاد می‌کنیم.

بهمن موسوی - روزنامه نگار