مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2766497265737980671

زیرکی زن مالباخته دزدها را گرفتار کرد

در این 12 ماهی که سپری کردیم و به واپسین روزهای آن رسیدیم، پرونده‌های مختلفی ازدزدی خانه، مغازه، کیف قاپی، انواع و اقسام سرقت‌ها را رسیدگی کردم. یکی از پرونده‌هایی که در گوشه ذهنم خوب باقی مانده مربوط به پرونده یک سرقت خودرو بود. ماجرا از آنجا آغاز شد که زنی در دادسرا شکایت کرد خودروی پرایدش که در یکی از محله‌های تهران پارک بوده، سرقت شده است. ماموران اطراف خانه‌شان را جست‌وجو کرده، اما موفق نشده بودند ردی از سارق پیدا کنند. همزمان با شکایت این زن، دستور تحقیقات برای دستگیری سارق و یافتن خودروی او را دادم. هنوز چند روز از تشکیل این پرونده و آغاز تحقیقات نگذشته بود که زن مالباخته به دادسرا آمدو اعلام کرد به‌طور اتفاقی برای یافتن خانه‌ای اجاره‌ای برای دخترش به شرق تهران رفته بود‌.

بعد همراه مشاور املاک به چند ساختمان رفته و خانه‌ها را نگاه کرده‌اند. زمانی که برای دیدن خانه اجاره‌ای همراه مشاور املاک به آخرین ساختمان رفته بودند‌ زن در پارکینگ ناگهان چشمانش به خودروی پرایدی افتاد که شباهت بسیاری به خودرویش داشت. همان جا به ماجرا مشکوک شد. برای این‌که ماجرا لو نرود از دخترش می‌خواهد همراه مشاور املاک برای دیدن آپارتمان وارد ساختمان شود. بعد هم خودش کارآگاه بازی‌اش گل می‌کند و سراغ خودروی پراید می‌رود. با نگاهی به پلاک و بررسی وسایل داخل خودرو مطمئن می‌شود که سارقان باید در همین ساختمان زندگی کنند. ماجرا رابرای کسی بازگو نمی‌کند و بعد از بازگشت دخترش می‌گوید خودروی سرقتی را در میان خودروهای پارک شده در همین ساختمان پیدا کرده است.

روز بعد این زن نشانی خانه سارقان را در اختیارم قرارداد و من نیز دستورات لازم را دادم و از ماموران خواستم پیش از فرار متهمان به خانه مورد نظر که نشانی‌اش را شاکی داده بود، بروند که آنها نیز به سرعت در محل حاضر شدند و با توقیف خودرو، دو جوان سارق را پیش از آن‌که فرصتی برای فرار پیدا کنند، بازداشت کردند. خودروی سرقتی تحویل مالباخته باهوش شد و با تحقیق از متهمان معلوم شد سارقان خودرو افراد دیگری را نیز علاوه بر این زن سرقت کرده و بعد با اوراق کردن خودروها وسایل آن را فروخته‌اند. آنها حتی در صدد بودند خودروی شاکی را در چند روز آینده اوراق کرده و وسایل آن را به فروش برسانند که ناکام ماندند.

علی‌اکبر عموزاد

قاضی دادسرای ناحیه 34 تهران