مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2766488614074685289

عبرت بگیرم قبل از عبرت دادن

از چهاردهمین روز فروردین تا 25 اسفند سال 95 را همراهمان بودید . یک‌سال تمام مهمان خانه‌های گرمتان بودیم‌. در این یک سال ازخبرهای تلخی مثل مرگ دو ستایش در نی‌ریز و پاکدشت ورامین برایتان گفتیم که چگونه قربانی امیال پلید دو مجرم شدند و جان خود را از دست دادند. از مرگ سربازانی گفتیم که قربانی بی‌احتیاطی راننده شدند و در واپسین روزهای مرخصی خود به دره مرگ افتادند و در اوج جوانی نور زندگی‌شان خاموش شد‌. از زنان و مردانی برایتان گفتیم که دست به جنایت زدند و همسر، پدر، شوهر، مادر یا فرزندان خود را قربانی انگیزه‌های متفاوتی کردند.

از زندگی افرادی گفتیم که بر اثر سوانح تصادف مرگ مغزی شدند و خانواده‌هایشان در اقدام‌های خداپسندانه‌ای اعضای بدن آنها را به بیمارانی که سال‌ها با مرگ و رنج دست و پنجه نرم می‌کردند، بخشیدند و زندگی را به این بیماران هدیه کردند. از خانواده‌های داغدیده‌ای گفتیم که در حالی که مرگ و زندگی قاتلان فرزند، همسر یا پدر و مادرشان در دستان آنها بود، اوج انسانیت را معنا کردندو با بخشش محکومان به اعدام زندگی را به آنها هدیه کردند تا نجات یابند و راه راست را در پیش بگیرند.

نوشتن ما و روایت‌هایمان برای آن است که به مردم، مسئولان و حتی خودمان گوشزد کنیم که حادثه همیشه در کمین است. پس همه باید به هم کمک کنیم تا دنیایی بسازیم خالی از حادثه، مهربانی را با هم تقسیم کنیم و به هم احترام بگذاریم و از حوادثی که در اطرافمان رخ می‌دهد، درس عبرتی بگیریم که گاه ممکن است همین حوادثی که می‌خوانیم و به آرامی از کنار آن رد می‌شویم در کمین ما باشد که بهتر است دقت بیشتری کنیم که گرفتار حوادث نشویم. در این یک سال ما دیدیم و شما خواندید.

معصومه ملکی/ روزنامه‌نگار