مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2764906029831242505

استبداد آمریکایی

برای انتخاب مهم‌ترین رویداد سال، واقعا دوست ندارم از میان بسیاری از حوادثی که همگی مهم بودند، فقط یکی را انتخاب کنم. انتخاب ترامپ هم به اندازه مسائل دیگر مهم بود، بخصوص ناامید شدن آن دسته از کسانی که فکر می‌کردند او می‌تواند تغییرات مثبتی ایجاد کند. پس از گذشت چند هفته از قرار گرفتن وی بر راس کار وی به‌وضوح ثابت کرد که طبق معمول، نماینده تجارت کثیف آمریکایی است.

دولت آمریکا پلیس است. این تنها یک تار مو از استبداد تمام عیار است. مطمئنم از ترامپ جاسوسی شده آن هم بدون هیچ گونه نظارت قضایی. NSA، CIA، FBI و دیگر سازمان‌های جاسوسی آمریکا راه‌هایی پیچیده برای نظارت پنهانی بر هر کسی دارند. اگر از رئیس‌جمهور آمریکا و رهبران خارجی جاسوسی می‌شود، چگونه امنیت دیگران تامین می‌شود؟ من مطمئنم هرآنچه انجام می‌دهم تحت نظارت است. من بررسی و مطالعه را خیلی دوست دارم، اما نه این مدلی جاسوسی و بررسی کسی را.

رخدادهای اصلی خاورمیانه شامل جنگ‌های امپریالیستی بی‌پایان آمریکا در کنار مشارکت آمریکا با اسرائیل در آزار فلسطینیان، ادامه سیاست‌های فجیع آمریکا تحت عنوان حمایت واشنگتن از مبارزه با تروریسم که ادعایی دروغین است از مهم‌ترین حوادث خاورمیانه در سال 95 به شمار می‌روند.

آنچه در اروپا بیش از همه مرا نگران می‌کند، این است که چگونه ملت‌های اروپایی دست در دست آمریکا به دنبال تهدید روسیه و استقرار دائمی هزاران نیروی تحت رهبری آمریکا پشت مرزهای این کشور (روسیه) هستند. در سناریویی مشابه، در آسیا نیروهای دریایی آمریکا در حال نزدیک شدن به آب‌های چین هستند یعنی جایی که به آنها تعلق ندارد. به دلیل تحرکاتی که از جانب آمریکا و کشورهایی اروپایی علیه روسیه صورت می‌گیرد، خطر درگیری و جنگ وجود دارد.

استفن لندمن / نظریه پرداز آمریکایی