مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2763670690645846690
ناهار

بادمجان شکم پر

بادمجان شکم‌پر از غذاهای سنتی است و با سبزیجات معطری که دارد غذایی خوشبو و بسیار پر طرفدار محسوب می‌شود.

برای تهیه این غذا به این مواد احتیاج دارید:

بادمجان: 5عدد / روغن زیتون: 4 قاشق غذاخوری / جعفری تازه و خرد شده: 3 قاشق غذاخوری / فلفل دلمه‌ای سبز خرد شده: یک عدد / پیاز قرمز خرد شده: 2عدد متوسط / پودر زیره سبز: یک قاشق چایخوری / رب‌گوجه: یک قاشق غذاخوری / سیر ریز خرد شده: 3 حبه / گوجه خرد شده: 4عدد / نمک و فلفل سیاه: به میزان دلخواه

سینی فر را با کاغذ روغنی پوشانده و با روغن زیتون کف آن را چرب کنید. بادمجان‌ها را شسته و پوست آن را بگیرید و از وسط یک قاچ بزنید اما توجه کنید کلاهک آن را جدا نکنید. روی آنها نمک بپاشید و در سبد بگذارید تا آب تلخ آن گرفته شود. بعد بادمجان‌ها را خشک کرده و بیست دقیقه در فر با دمای 230 درجه قرار دهید تا کمی بپزد.

روغن را در تابه بریزید و پیازهای خرد شده را به آن اضافه کنید و تفت دهید. فلفل دلمه‌ای و سیر خرد شده را به آن اضافه کنید و تفت دهید و نمک و فلفل بزنید. سپس گوجه خرد شده، زیره، رب گوجه و جعفری خرد شده را اضافه کنید. سبزیجات را به مدت 5 دقیقه بپزید و هم بزنید تا عطر زیره و سایر سبزیجات بلند شود. فر را در دمای 180 درجه گرم کنید. بادمجان‌ها را در سینی بچینید و مخلوط سبزیجات را در شکاف آن بریزید و روی آن روغن زیتون بریزید. دو قاشق آب روی کف سینی ریخته و به مدت 40 دقیقه سینی را در فر قرار دهید و بعد سرو کنید.