مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2760026386070626924
نگاه هفته

عید نوروز و تلویزیون ما

در ایام نوروز صداوسیما و بخصوص تلویزیون تلاش می‌کند جورکش رسانه‌هایی باشد که در آن روزها تعطیل هستند، بنابراین طبیعی است که این رسانه مهم همه مساعی خود را به کار گیرد تا اسباب رضایت مخاطبانش را فراهم آورد.

حتی سخت‌ترین منتقدان رسانه نیز معترفند که تلویزیون در نوروز سال‌های گذشته به‌‌دلیل تهیه برنامه‌های مفرح و شاد توانسته نگاه‌ها را به خود معطوف کند، بنابراین عجیب نیست، مخاطب رسانه ملی متوقع باشد در ایام نوروز آثار جذاب‌تری نسبت به گذشته ببیند. نگاهی به جدول پخشی که برای این ایام تدارک دیده شده ما را متوجه این نکته می‌کند که تلویزیون با استفاده از سازندگان آثار معروف ـ مثل سیروس مقدم که اساسا با آثار تلویزیونی‌اش شناخته می‌شود و سری پایتختش بسیار معروف است یا سامان مقدم کارگردان فیلم نهنگ عنبر که از پرفروش‌ترین آثار سینمای طنز ایران است ـ تلاش می‌کند هم کیفیت ساخت آثار طنز در تلویزیون را بالا ببرد و هم این‌که تعریف تازه‌ای از کارهای طنز در قاب کوچک ارائه بدهد.

بجز این طبق معمول هر ساله مجموعه‌ای از بهترین فیلم‌های ایرانی و خارجی برای این روزها آماده شده‌اند که برای خیلی از علاقه‌مندان آثار سینمایی، خبر خوبی محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد تلویزیون قرار است نوروز امسال را به نوروزی خاطره‌انگیز تبدیل کند. اگر همه چیز خوب پیش رود تلویزیون می‌تواند باز هم مخاطبان انبوه نوروزی را با خود همراه سازد.

مهدی غلامحیدری - دبیر قاب‌کوچک