مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2691338754418016664

آغاز ارسال پیامک حذف یارانه به برخی خانوارها

پیامک‌های جدیدی در روزهای گذشته با عنوان حذف یارانه به برخی خانوارها ارسال شده که بررسی‌ها نشان می‌‌دهد این خانوارها در صورت معترض بودن باید مستندات درآمدی خود را برای واریز یارانه ارائه کنند.

به گزارش میزان، در حالی به زمان واریز یارانه دی‌ماه نزدیک می‌شویم که وزیر تعاون خبر حذف سری جدید یارانه‌بگیران را از طریق پیامک داده و قرار است این مبلغ به حساب اقشار کم‌درآمد واریز شود.

در این رابطه علی ربیعی، وزیر کار با اشاره به ارسال پیامک برای حذف سه گروه از یارانه‌بگیران گفت: برای سه گروه از یارانه‌بگیران پیامک حذف یارانه ارسال شده چراکه طبق اطلاعات موجود، حدود هفت میلیون نفر در کشور درآمد خیلی بالا و رفتار غیرقابل کنترل اقتصادی دارند.

گروه‌هایی که پیامک حذف یارانه دریافت کرده‌اند، در دی‌ماه و ماه‌های آینده یارانه‌شان حذف خواهد شد و پس از آن باید در صورت اعتراض، مدارک خود را ارائه کنند تا با بررسی آن نتایج اعلام شود.

بر این اساس گروه‌هایی که پیامک حذف یارانه در ماه‌های آینده دریافت کرده‌اند باید مستندات و مدارک لازم خود را برای اثبات نیازمندی‌شان برای دریافت یارانه اعلام کنند به طوری‌که این مدارک نشان دهد در آینده با توجه به دارایی‌ها و میزان درآمد خود، یارانه آنها تداوم یابد.

معمولا خانوارهایی که در سال‌های گذشته یارانه نقدی شان حذف شده ، با مراجعه به سایت yaraneh10.ir نسبت به دلایل حذف آگاه می‌شدند که از این پس نیز افراد می‌توانند با مراجعه به این نشانی، در خصوص حذف یارانه خود اقدام کنند. پس از ثبت اعتراض، ظرف یک ماه تا 40 روز با خانوارها تماس گرفته می‌شود و درباره تداوم یا قطع یارانه آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد.