مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2691337663436306588

محسن هاشمی: از صداوسیما تشکر می‌کنم

فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشکر از صداوسیما و مردم برای حضور وصف‌ناپذیر و پوشش مراسم تشییع و تدفین ایشان، از گشوده شدن وصیت‌نامه وی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محسن هاشمی با حضور در برنامه حالا خورشید شبکه سه سیما با بیان این‌که وصیت‌نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دفتر ایشان در مجمع تشخیص مصلحت نظام نگهداری می‌شد، افزود: در وصیت‌نامه ایشان آمده است که از اول انقلاب اسلامی تاکنون هیچ چیزی بر دارایی‌های موجود قبل از انقلابم اضافه نشده است و هزینه‌های زندگی را در درجه اول از عواید و فروش اموال قبل از انقلاب و در درجه دوم از حقوق و مزایای قانونی‌ام برداشته‌ام.

فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: وصیت‌نامه جدیدی از ایشان پیدا نکردیم، وصیت‌نامه مربوط به سال 79 است؛ چند سال قبل که قرار بود آنژیو شوند یک وصیت‌نامه نوشتند و به من دادند و مرا وصی کردند. محسن هاشمی گفت: وصیت‌نامه با خط خود ایشان نگاشته شده است، اما ممکن است وصیت‌‌نامه جدیدی هم باشد که هنوز پیدا نکرد‌ه‌ایم.

وی با قدردانی از ملت ایران، مقام معظم رهبری، فرهیختگان، آیات و همه کسانی که یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشتند، اظهار کرد: ایشان بیش از 60 سال از عمرشان را در تلاش برای جمهوری اسلامی گذاشتند و نگاهشان این بود که در جمهوری اسلامی، وحدت و اعتدال همیشه در اوج باشد.

محسن هاشمی گفت: ایشان در قم در خانه‌ای زندگی می‌کردند که در همسایگی منزل امام خمینی بود. بسرعت به ایشان علاقه‌مند شدند و اطلاعات کشور را جمع‌آوری کرده و به امام می‌دادند. امام به ایشان پول می‌دهند که یک رادیو بخرد و اخبار را گوش کرده و به من انتقال دهد. این رادیو را هنوز در موزه رفسنجان داریم. این اولین اقدام اجتماعی حضرت امام بود که پول خرید رادیو را به آقای هاشمی دادند و کمتر جایی گفته شده است.

وی همچنین با رد مطالبی که در ارتباط با اشرافیگری و ثروت زیاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطرح می‌شد، عنوان کرد: برخی فکر می‌کردند که ایشان دارای ثروت آنچنانی و افسانه‌ای هستند، در حالی که آن‌گونه نیست و دارایی‌هایشان بسیار کم است.

محسن هاشمی درباره منزل پدر خود در جماران هم گفت: در کنار منزل امام در جماران یک واحد منزل متعلق به فرد دیگری بود؛ به‌علت حضور امام در آن منطقه و حسینیه و به‌علت رفت و آمدها، آن فرد دچار مشکلاتی شده بود. امام فرمودند این منزل را از آن فرد به قیمت خوب بخرید که بتواند برای خودش منزل مناسبی تهیه کند و اینقدر آزار و اذیت نبیند.

وی افزود: وقتی این منزل خریده شد از امام سوال شد که با این منزل چه‌کار کنیم و ایشان گفتند آقای هاشمی بیایند اینجا زندگی کنند.

فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنین به تشریح برنامه‌های گرامیداشت یاد و خاطره رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت و گفت: امروز در شهر مقدس قم مراسمی از جانب علما برگزار می‌شود و در رفسنجان هم بعدازظهر جمعه و در کرمان نیز بعدازظهر شنبه مراسم‌هایی برگزار می‌شود و اواخر هفته آینده در بهرمان مراسم خواهیم داشت.