مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2691293334835091777

توقیف 150 تن موز قاچاق

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: برخی از واردکنندگان میوه در گمرک کم‌اظهاری می‌کنند که این بار گمرک با هوشیاری توانست جلوی 150 تن موز قاچاق را در مرز بازرگان بگیرد.

به گزارش فارس، محمدعلی طهماسبی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت قاچاق میوه به کشور اظهار کرد: با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان تعزیرات حکومتی در مورد پیشگیری قاچاق میوه به کشور کارهای خوبی انجام شده تا حدی که حجم قاچاق میوه بشدت کاهش یافته است و دیگر میوه براحتی به کشور قاچاق نمی‌شود.

طهماسبی فرآیند مبارزه با قاچاق میوه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با وجود این‌که این محصولات دوباره به کشور وارد شده، اما روند رو به رشدی ندارد و رسانه‌ها در این زمینه حضور گسترده‌ای داشتند که سبب ناامن شدن محیط برای قاچاقچیان شد.

وی اظهار امیدواری کرد سازمان مرکزی میادین میوه و تره‌بار نیز مانع ورود میوه قاچاق به مراکز خود شوند، چراکه این مساله از ورود میوه‌های غیرقانونی به بازار مصرف خرده‌فروشی جلوگیری می‌کند.

وی در پاسخ به این‌که برخی میوه‌های قاچاق از سردخانه‌های اطراف تهران وارد بازار مصرف می‌شود، تصریح کرد: شما چطور به عنوان یک شهروند یا خبرنگار از این موضوع خبر دارید و مسئولان خبر ندارند؟ اخیرا محموله 150 تنی موز قاچاق در مرز بازرگان متوقف شده که حرکت مثبتی به شمار می‌آید.

طهماسبی با این پاسخ به طور تلویحی از توضیح بیشتر در مورد انتقال میوه‌های قاچاق از سردخانه‌های اطراف تهران به مراکز عرضه طفره رفت.