مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2691093211225538908

رژیم کودک‌کُش، دانش‌آموزان یمنی را به خاک و خون کشید

سه‌شنبه یک بار دیگر جنگنده‌های سعودی در ادامه جنایات خود و حمله به اماکن غیرنظامی، مدرسه‌ای را در شهر نهم واقع در شمال صنعاء پایتخت یمن هدف قرار دادند. در این حمله هشت دانش‌آموز مدرسه الفلاح شهید و 15 نفر دیگر زخمی شدند. براساس گزارش‌های بیمارستانی، دو نفر از شهدا، دختربچه‌هایی 12 و 13 ساله بودند. مدیر مدرسه و دو شهروند عادی هم در کنار کشته‌شدگان هستند.

رژیم تجاوزگر عربستان سعودی نزدیک به دو سال است که جنگی ظالمانه را برمردم بیگناه و مظلوم یمن تحمیل کرده است. درجریان این جنگ تاکنون هزاران نفر کشته شده‌اند که بخش عمده‌ای از آنها را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند. به دلیل این جنایات رژیم عربستان در رسانه‌های جهانی لقب رژیم کودک‌کش دریافت کرد. سازمان‌های مدنی مستقل می‌گویند در جریان حملات عربستان سعودی تاکنون بیش از 720 مدرسه و 120 موسسه دانشگاهی و آموزشی تخریب شده است. یونیسف هم اعلام کرده از آغاز درگیری‌ها در یمن 1400 کودک کشته و بیش‌از 2100 کودک دیگر هم زخمی شده‌اند. حملات جنایتکارانه جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن و کشتار شهروندان درحالی است که مجامع بین‌المللی همچنان در قبال این جنایت‌ها سکوت کرده‌اند.

شورای سیاسی انصارالله و دولت یمن جنایت عربستان در حمله به مدرسه‌ای در نِهْم در استان صنعا را محکوم کردند. انصارالله با صدور بیانیه‌ای گفت: پاسخ این جنایات را در جبهه‌های نبرد و به دور از غیرنظامیان به عربستان خواهد داد. وزارت آموزش و پرورش یمن نیز این جنایت را محکوم و اعلام کرد کودکان و نوجوانانی که در این حمله کشته شده‌اند در راه بازگشت به خانه بودند. جنایات عربستان تنها منحصر به جنگ یمن نمی‌شود زیرا این کشور در داخل نیز به کرات حقوق بشر را نقض کرده که اعتراض مدافعان حقوق بشر را همراه داشته است. به گزارش رویترز در تازه‌ترین گزارش دیدبان حقوق بشر و عفو بین‌الملل آمده است که عربستان سعودی در ده روز نخست سال جاری میلادی، دو فعال حقوق بشر را دستگیر کرد. آنها همچنین عربستان را به سرکوب اعتراضات متهم کردند.