مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2689797959089705113

بیانیه و ادامه تحریم در دوومیدانی

بیانیه‌ای که ملی‌پوشان دوومیدانی نوشتند ابعاد تازه‌ای به خود گرفت و با تحریم اردو توسط امضاکنندگان بیانیه، اینک اعتراض به روند اردوها و مسائل مالی در نظر گرفته‌شده فدراسیون دوومیدانی برای دونده‌های معترض وارد مرحله تازه‌ای شده است.

مجید کیهانی درخصوص برگزاری اردوی ملی‌پوشان و حضور فقط 13 نفر از مجموع 28 ورزشکار دعوت شده گفته: این تصمیم گرفته شده که اردوی ملی‌پوشان به صورت متمرکز در مجموعه آفتاب انقلاب برگزار شود و همه نفرات دعوت شده نیز باید در این مجموعه حضور داشته باشند. از میان نفرات غایب، احسان حدادی و حسن تفتیان فعلاً در آکادمی ملی المپیک تمرین می‌کنند و مریم طوسی نیز در خارج از کشور است. همچنین 12 نفر دیگر بدون اطلاع غیبت کرده‌اند. آیا به نظر شما باید حرمت اردوی تیم ملی را نگاه داشت یا خیر؟

وی درباره مسائل مالی ورزشکارانش می‌گوید: همه ورزشکاران را توجیه کردیم که می‌خواهیم پرداخت حقوق را به صورت هدفمند انجام بدهیم. در گذشته ورزشکاری را داشتیم که به اردو می‌آمد و تمریناتش را به طور مرتب انجام می‌داد و حقوقش را نیز می‌گرفت. ورزشکار دیگری هم بود که در خانه‌اش می‌ماند و او هم حقوق می‌گرفت.

با توجه به تاکید روی برنامه‌ریزی دوومیدانی و تائید از سوی وزارت ورزش و جوانان به نظر می‌رسد امضاکنندگان بیانیه علیه فدراسیون دوومیدانی و ترک اردو توسط 11 ملی‌پوش در روزهای آینده ابعاد گسترده‌تری پیدا کند.