مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 2505462837866446390

تجهیز سرای احسان در دهه کرامت

به مناسبت دهه کرامت، دیروز چهار طرح عمرانی شامل درمانگاه، آزمایشگاه، بخش ایزوله و کافه کتاب در سرای احسان به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس مرکز امور زنان و خانواده، دکتر جمالی‌پور معاون استاندار تهران و فرمانداری ری و چند نفر دیگر از مسئولان استان حضور داشتند.

علیرضا طاهری، مدیرعامل سرای احسان درباره اهداف این مرکز توضیح داد: متأسفانه به‌دلیل رشد شهرنشینی و زندگی آپارتمانی، مراقبت و نگهداری از بیماران روانی مزمن توسط خانواده‌ها امکان‌پذیر نیست و خانواده‌ها قادر به تأمین هزینه‌های بستری این بیماران نیستند. به همین دلیل از دولت و مسئولان تقاضا داریم هر چه سریع‌تر قانون سلامت روان در کشور تدوین و اجرایی شود. در ادامه این مراسم، شهیندخت مولاوردی با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که مددجویان اجتماعی عائله‌های نظام هستند، گفت: دولت مسئولیت سنگینی در قبال توانمندسازی و رفع مشکلات این قشر آسیب‌دیده اجتماعی دارد و تاسیس، توسعه و تجهیز مراکزی مانند «سرای احسان» می‌تواند بسیاری از مشکلات این افراد را برطرف کند. وی با اشاره به محدودیت‌های اقتصادی دولت در حمایت از مراکز خیریه مانند سرای احسان، خاطرنشان کرد: دولت فعلا فقط می‌تواند با رفع محدودیت‌ها و موانع قانونی مراکز خیریه، این‌گونه مراکز را در جهت توسعه و پیشبرد اهدافشان کمک کند تا به نحو احسن به مسئولیت خود در قبال مددجویان، جامه عمل بپوشانند. نیکوکاران و خیرین فعال در تاسیس و توسعه مراکز خیریه از فرهنگ رضوی، اخلاق و سیره ائمه اطهار(ع) بهره گرفته‌اند و با این کار خود علاوه بر اقدام مثبت در جهت آسایش مددجویان و آسیب‌دیدگان اجتماعی، مردم جامعه را نیز با عمل خود به دین دعوت می‌کنند.

موسسه خیریه سرای احسان تشکلی غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی در حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی است که از سال 77 آغاز به کار کرده و کمک به افراد نیازمند، آسیب‌دیده و همچنین نگهداری شبانه‌روزی بیماران روانی مزمن بی‌سرپرست را به عهده گرفته است. هم‌اکنون در این خیریه 450 بیمار مبتلا به اختلالات روانی شامل 343 مرد و 107 زن زندگی‌ می‌کنند.