مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 1655801104176922981

تولید فولاد ایران از ۱۰ میلیون تن گذشت

انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد تولید فولاد ایران در هشت ماهه سال جاری میلادی با رشد ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 10.638 میلیون تن رسید.

به گزارش تسنیم، براساس اعلام این انجمن تولید فولاد ایران که در هشت ماهه سال 2013 بالغ بر 9.955 میلیون تن گزارش شده بود در هشت ماهه سال جاری میلادی به 10.638 میلیون تن افزایش یافته است.

تولید فولاد ایران در سال 2013 نیز با رشد 6.6 درصدی نسبت به سال قبل از آن به 15.421 میلیون تن رسید و ایران پانزدهمین فولادساز جهان در این سال شد.ادامه روند صعودی تولید فولاد ایران در حالی است که کشورهای غربی این صنعت را تحریم و فروش تجهیزات و مواد اولیه ساخت فولاد به ایران را ممنوع کرده‌اند.بر اساس این گزارش، در آگوست 2014 تولید فولاد ایران بالغ بر 1.332 میلیون تن بوده است که این رقم با رشد 3 درصدی نسبت به ماه قبل مواجه شده است. ایران در جولای امسال 1.29 میلیون تن فولاد تولید کرده بود.

بررسی مشکلات تولید در ۷ طرح فولادی کشور

در همین حال، وزیر صنعت، معدن و تجارت آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی طرح‌های هفتگانه فولادی کشور را با حضور مجریان، پیمانکاران و کارفرمایان بررسی و بر پیگیری و رفع موانع آن تاکید کرد.

به گزارش شاتا، محمدرضا نعمت‌زاده در این نشست، اظهار کرد: اعتقاد ما بر این است که باید با تغییر روش‌های تولید، توجه به پیشرفت فیزیکی طرح‌ها، رصد بموقع وضعیت طرح و واگذاری طرح‌ها به پیمانکاران اهلیت‌دار فنی توجه کرد.

وی افزود: برای تامین منابع مالی طرح‌ها نباید فقط به منابع بانکی و صندوق توسعه ملی چشم دوخت بلکه با اتخاذ تدابیری نظیر توزیع اوراق مشارکت و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی طرح‌ را جلو برد. به گفته نعمت‌زاده، ایران برای توسعه، باید با اصلاح روش‌ها و بهبود سیستم‌های تولید اقدام نماید.

وی با ابراز نارضایتی از پیشرفت فیزیکی برخی از طرح‌های فولادی گفت: این طرح‌ها با تغییر روش و ‌سرعت بیشتر عقب‌ماندگی‌های خود را جبران کنند.نعمت‌زاده در ادامه تصریح کرد: در تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام فولادی، تعامل و هم‌افزایی میان مشاوران، پیمانکاران و کارفرمایان ضرورت دارد.