مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 1562246766550638764
گفت‌وگو با حسین هدایتی

حرف و ‌حدیث‌های یک ثروت بی‌پایان

روز اولی که آمد، گفتند فوتبال و حاشیه‌هایش خیلی زود او را خواهد بلعید. اما الان ده سال از آن روزها می‌گذرد و او همچنان هست. حسین هدایتی را می‌گوییم، فوتبالی‌ترین سرمایه‌داری که پایش به ورزش کشور باز شد؛ کسی که ثروت بی‌پایانش حرف و حدیث‌های زیادی پیرامون او درست کرده است.

خودش هم نمی‌داند در این ده سال چقدر از جیبش برای این ورزش هزینه کرده است. شاید صد میلیارد تومان، شاید 150 میلیارد تومان، شاید هم بیشتر. اولین رقم‌های درشت را در پرسپولیس خرج کرد، زمانی که به خاطر علاقه دوران کودکی‌اش، به این تیم نزدیک شد و بعد هم سر از هیات‌مدیره باشگاه درآورد. در آن مقطع شاید 50 – 40 میلیارد برای پرسپولیس هزینه کرد، اما در نهایت با دلخوری از جمع قرمزها جدا شد تا فقط لقب عابربانک برایش باقی بماند.

اما فقط صرف هزینه‌های میلیاردی هدایتی در فوتبال،‌برای او حاشیه درست نکرده بلکه چندی پیش برخی خبرگزاری‌ها از بازداشت او به عنوان یکی از بدهکاران بزرگ بانکی خبر‌دادند.

آنها بدهی او را از 180 تا 400 میلیارد تومان اعلام کردند و خبر دادند که قرار بود از سوی قوه قضاییه بررسی شود، اما آن طور که اعلام شد او با وثیقه هفت میلیارد تومانی آزاد شد و هنوز هم پرونده بدهی بانکی‌اش مفتوح است.

برخی دیگر هم هدایتی را متهم می‌کنند در واردات فولاد از رانت‌هایی استفاده کرده و توانسته کارخانه استیل آذینش را اداره کند.

در هر صورت این که ورود هدایتی به عرصه فوتبال آن طور که خود می‌گوید، از روی انگیزه و علاقه کودکی‌اش بوده یا به باور برخی برای سرپوش گذاشتن بر ثروت هنگفتش، ابهامی است که هنوز در ذهن بسیاری از مردم باقی است، هر چند او در گفت‌وگو با جام‌جم سعی کرد همه این اتهام‌ها را رد کند وبه آنها پاسخ بدهد .مشروح گفت‌وگو با او را که از خودش،‌ثروتش،‌بدهی بانکی‌اش و انگیزه‌اش برای حمایت از ورزش گفته است،‌در صفحه 7 بخوانید.